Jdi na obsah Jdi na menu
 


NIECO O BLACKEYEDPEAS

15. 6. 2007

Něco o Black Eyed Peas

11.2.2006 17:54 | Něco o Black Eyed Peas

Black Eyed Peas

Black Eyed Peas je americká hip-hopová skupina z Los Angeles, která vznikla v roce 1992. Hrají směs hip hopu a funky. Ve svých počátcích předskakovali před No Dou

  • Než se k nim v roce 2002 přidala Stacy Ann "Fergie" Ferguson nebyla skupina zdaleka tak úspěšná jako dnes. Fergie se setkala s Williamem "will.i.am" Adamsem po jednom z koncertů, nabídl jí natočení pár písniček. První album, na kterém se podílela Fergie bylo Elephunk s největším hitem "Where's The Love?", na který si Fergie pozvala Justina Timberlaeka aby jim hostoval. Prodeje této desky předčily i předchozí dvě alba BEP dohromady! Poté, v roce 2005 vyšlo nové album Monkey Business z hitem Don't Lie, které sice nebylo tolik úspěšné jako Elephunk, ale stejně dobré. To, že jsou BEP dnes tak známí a žádaní je i díky krásné a přitažlivé Fergie.

  • Nejúspěšnější hiphopové skupině světa hrozí rozchod. A existuje jen jedna žena, která může zabránit rozpadu Black Eyed Peas: Stacy Ann Ferguson (29) neboli Fergie! Nikdo nechápe, proč se skupina chce rozejít právě nyní, na vrcholu kariéry. ,,Nemáme žádné spory," říká Fergie. ,,Máme se rádi a jsme pyšní na to, co jsme společně dokázali." Ale v tom tkví problém: Will,I.Am (29), Apl.De.Ap(29) a Taboo (28) dosáhli díky obrovskému spěchu alba ,,Elephunk" konečně to, po čem celých deset let prahli. A najednou chtějí dělat něco nového: Wil vydal 17.května společně se světovou hvětdou Stingem (50) duet ,,Stolen Car" a potom chce sólovým cédéčkem potvrdit, že patří ke špičkovým hvězdám rapové scény. Taboo plánuje vydat latinopopové album, z kterého už vyšel singl ,,La Paga". Taky Apl.De.Ap plánuje vydat něco na vlastní pěst. Chce mixovat hip hop se soundem své filipínské vlasti. Fergie si naopak myslí, že ,,sólové projekty se mohou dělat kdykoli. Ale my čtyři jsme jedinečná kombinace- a své možnosti jsme ještě zdaleka nevyčerpali. Jsou o tom i přesvědčeni fanoušci. Proto všemi prostředky bojuju za zachování skupiny!" A jaké má Fergie zbraně? Skvělé nápady a železnou vůli zabalenou do obrovského šarmu a sex-appealu. V roce 1999 prožila krátkou, ale divokou aférku s Justinem Timberlakem (23), když její tehdejší skupina Wild Orchid doprovázela na turné boyband N*SYNC. A Will.I.Am ji ,,blíže" zná dokonce od roku 1998. Když chtěl už v roce 2001 rozpustit The Black Eyed Peas, zavolala Fergie ihned svému bývalému příteli a vzala s sebou do studia Justina. Výsledkem byl megahit ,,Where Is The Love?". I její současný přítel Ray Brady se na albu podílel taky jen díky Fergie. Postaral se o geniální kytarový sound cédéčka ,,Elephunk". Od té doby má Fergie ve skupině hlavní slovo, a dokonce ji dodala nový styl. ,,Bez ní by už The Black Eyed Peas neexistovali," konstatuje Taboo s úctou ke své parťačce. Fanoušci jsou přesvědčení, že Fergie najde východisko i ze současné krize.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář